سیم خاردار

سیم خاردار یکی از ارکان های مهم حصاری کشی های امنیتی است که در قسمت فوقانی و مرکزی فنس یا توری حصاری اجرا می شود.
استفاده از سیم خاردار (Barbed wire) علاوه بر افزایش امنیت به زیبایی کار می افزاید. برای اجرای سیم خاردار (Barbed wire) بر روی حصار ابتدا نوع سیم خاردار (Barbed wire) مشخص می شود و سپس عملیات اجرا صورت می پذیرد.

انواع سیم خاردار (Barbed wire)

انواع سیم خاردار (Barbed wire) به دوشکل خطی و حلقوی تقسیم بندی می شود.نوع خطی یک رشته مفتول گالوانیزه بوده که توسط مفتول های تیز خاردار شده است. نوع حلقوی  به دو شکل خاردار معمولی و  خاردار حلقوی تیغی (تبری) موجود بوده که نوع معمولی آن به شکل سیم خاردار (Barbed wire) خطی خاردار می باشد

سیم خاردار (Barbed wire) خطی

سیم خاردار (Barbed wire) از دو رشته سیم گالوانیزه تشکیل شده وکاربرد آن بیشتر در حصارکشی زمینها ،مراتع و منابع طبیعی ،زندان ها،مراکز نظامی و فرودگاه ها می باشد. نحوه بسته بندی آن بصورت کلاف بوده و براساس نیاز مشتری بسته بندیها معمولا بین 15 تا 25 کیلوگرم می باشد و بسته به سفارشات و ضخامت سیم، وزن کلافها متغیر می باشد. از دلایل پرطرفدار بودن این محصول می توان به نصب و بازکردن سریع،دوام بالا،ایجاد مزاحمت برای حیوانات بدلیل خاردار بودن سیمها،انعطاف پذیری در هنگام نصب در زمینها و محیطهای مختلف،سبک بودن در حمل و کم هزینه تر بودن نسبت به سایر روشها اشاره کرد.

سیم خاردار (Barbed wire) حلقوی

عرضه انواع سیم خاردار (Barbed wire) حلقوی معمولی ویژه محصورسازی باغ ها و زمین های کشاورزی – مناطق امنیتی و بالا بردن ضریب امنیتی محیط ها.سیم خاردار (Barbed wire) حلقوی معمولی تشکیل شده از یک رشته اصلی فولادی سخت فنر شده می باشد که قطر اصلی آن 2.5 میلیمتر بوده و قطر خار آن 2 میلیمتر می باشد.
تمام سیم خاردار (Barbed wire) حلقوی با کیفیت 180 گرم در متر مربع گالوانیزاسیون شده است .قدرت کششی این سیم خاردارها 140 کیلوگرم بر میلیمتر مربع بوده که مقاومت مطلوبی را ایجاد نموده است.

قطر سیم خاردار (Barbed wire) حلقوی معمولی 60 سانتیمتر و 90 سانیپتیمتر بوده که رول قطر 60 سانتیمتر آن حدودآ 10 متر طول باز میشود . رول قطر 90 سانتیمتر آن حدودآ 15 متر طول باز می شود.

سیم خاردار تبری حلقوی

سیم خاردار (Barbed wire) تبری یکی از پرکاربردترین  خاردار  حلقوی برای حصار کشی های امنیتی می باشد.سیم خاردار (Barbed wire) تبری از یک رشته سیم گالوانیزه تشکیل شده که توسط تیغه هایی به شکل تبر مسلح شده است.

محور سیم خاردار (Barbed wire) تبری از مفتول کربن بالا می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت – عوامل طبیعی و فشارهای فیزیکی می باشد.
سیم خاردار(Barbed wire) تبری از قطر 60 سانتیمتر الی 90 سانتیمتر تولید می شود.سیم خاردار (Barbed wire) تبری 60 سانتیمتر به طور استاندارد از 9 تا 13 متر را پوشش خواهد داد.
سیم خاردار(Barbed wire)تبری قطر 90 سانتیمتر از 13 تا 17 متر را به طور استاندارد پوشش می دهد.

به طور کلی  خاردار تبری حلقوی مکمل بسیار مناسبی برای حصار کشی های مصنوعی از قبیل حصار کشی به روش فنس و حصارکشی با استفاده از توری ها زنجیری می باشد.

استفاده از  خاردار تبری حلقوی به صورت ترکیبی با سیم خاردار (Barbed wire) خطی کاملا اجرایی بوده و درصد امنیت حصار را به صورت قابل توجهی افزایش می دهد.